لوگوی نوند

شماره‌ی پیامک و اس‌ام‌اس، استعلام و فروش

شماره‌ی پیامک و اس‌ام‌اس یکی از بخش‌های مهم در تاثیر کارزارهای تبلیغاتی و جذب مشتریان با پیامک است. این شماره، اولین مواجهه‌ی خریدار و مشتری بالقوه با پیام و پیامک شماست، بنابراین باید در انتخاب آن نهایت دقت را به کار ببرید.

معرفی انواع شماره‌ها و فرستنده‌های پیامک و اس‌ام‌اس به لحاظ نوع، زیبایی، هزینه، امکانات، موجودی و ....

شماره‌ی پیامک چیست؟

برای ارسال پیامک از موبایل، شما علاوه بر گوشی، نیاز به سیم‌کارت ثبت‌شده در سیستم مخابراتی دارید. شماره‌ی پیامک، همانند سیم‌کارت است و به عنوان فرستنده در گوشی گیرنده‌ی پیامک، نمایش داده می‌شود.

چرا شماره‌ی پیامک مهم است؟

شماره‌ی پیامک، اولین چیزی است که مخاطب شما می‌بیند. بسیار مهم است که در اولین نگاه حداکثر انتقال مطلب ممکن رخ بدهد. منظور البته نوشتن متون بلند بالا نیست. بلکه باید در نگاه اول توجه مخاطب به ادامه‌ی پیامک جلب شود. در مقام مثال می‌توان شماره‌ی پیامک را به ویترین مغازه تشبیه کرد که برای جلب مشتریان به داخل مغازه به زیباترین حالت ممکن تزئین می‌شود.

حتما شما نیز پیامک‌هایی از شماره‌های طولانی دریافت کرده‌اید. برخی اوقات فرستندگان پیامک را می‌شناسید. در این صورت نیازی به شماره‌های رند و زیبا نیست، چرا که فرستنده‌ی پیامک از قبل ارتباط با گیرنده برقرار کرده. اما در صورتی که بار اول است که شماره را می‌بینید، ممکن حس خوشایندی از پیامک دریافت نکنید و فکر کنید پیامک تبلیغاتی نامناسبی است. به همین دلیل انتخاب شماره‌ی زیبا و رند و کوتاه، یکی از مهمترین بخش‌های کارزارهای پیامک است

انواع شماره‌ی پیامک

شماره‌های پیامک با پیش‌شماره از هم جدا می‌شوند، انواع شماره‌های پیامک در ایران عبارتند از:

شماره‌های پیامک با سرشماره‌های هزارگان

این شماره‌ها بین ۵ تا ۱۴ رقم هستند که با یکی از اعداد ۱۰۰۰، ۲۰۰۰، ۳۰۰۰، ۵۰۰۰ و ۹۰۰۰ شروع می‌شود. به عنوان مثال شماره‌ی ۱۰۰۰۱ یکی از این شماره‌ها و شماره‌ی ۲۰۰۰۱۲۳۴۵۶۷۸ یکی دیگر ازین شماره‌هاست.

شماره‌های پیامک با سرشماره‌ی کدهای تهران و کرج

علاوه بر شماره‌های پیامک هزارگان، می‌توانید شماره‌ی پیامک خود را از شماره‌هایی که با پیش‌شماره و کد تهران یا کرج شروع می‌شود (کدهای ۰۲۱ و ۰۲۶) نیز انتخاب کنید. اگر شما دارای شماره‌ی ثابت تهران یا کرج باشید، می‌توانید با ارائه مدارک مالکیت یا اجاره‌ی، از همان خط نیز به عنوان شماره‌ی اس‌ام‌اس استفاده کنید

فرستنده‌ی تایتل (عنوان، برند)

یکی از بهترین سرشماره‌ها و در واقع فرستنده‌های پیامک، «عنوان» هستند. در صورت فعالسازی عنوان، گیرنده‌ی پیامک به جای مشاهده‌ی شماره‌ی شما به عنوان شماره‌ی فرستنده، نام شما را می‌بیند. تصویر زیر:

تصویر نمونه از فرستنده‌ی تایتل

مقایسه‌ی انواع شماره‌های پیامک

* برای موجودی و هزینه با نوند تماس بگیرید
نوع شماره‌ی پیامکقیمتامکان تماسزمان لازم برای راه‌اندازیخدماتی‌سازی
سرشماره‌ی ۱۰۰۰متوسطنداردیک روز کاریدارد
سرشماره‌ی ۲۰۰۰بالانداردیک روز کاریدارد
سرشماره‌ی ۳۰۰۰متوسطنداردیک روز کاریدارد
سرشماره‌ی ۵۰۰۰۱متوسطنداردیک روز کاریدارد
سرشماره‌ی ۵۰۰۰۲متوسطنداردیک روز کاریدارد
سرشماره‌ی ۵۰۰۰۳متوسطنداردیک روز کاریدارد
سرشماره‌ی ۹۰۰۰متوسطنداردیک روز کاریدارد
سرشماره‌ی ۰۲۱ و ۰۲۶ارزانداردیک روز کاریدارد
تایتل (برند یا عنوان)خیلی گراننداردزمانبردارد

سایر عوامل موثر بر انتخاب شماره‌ی پیامک

شماره‌ی شما، برند شماست. مخاطبین‌تان ممکن است حتی شماره را در گوشی‌شان ذخیره کنند. علاوه بر این مهم‌ترین تاثیر یک پیام تبلیغی در چند ثانیه‌ی ابتدایی نگاه گذاشته می‌شود. فرض کنید سرشماره‌ی طولانی‌ای داشته باشید که توجه مخاطب شما را از خط اول پیامک‌تان برباید! بنابراین باید با احتیاط کامل شماره‌ی مناسب را انتخاب و تهیه کنید. به همین خاطر علاوه بر سرشماره، عوامل دیگری نیز در انتخاب شماره‌ی اس‌ام‌اس باید مد نظر قرار بگیرند. برخی ازین عوامل عبارتند از:

طول شماره‌ی پیامک

طول شماره‌های پیامک متفاوت است و می‌تواند از ۵ رقم تا ۱۴ رقم باشد. هرچه شماره کوتاه‌تر باشد، زیباتر بوده و راحت‌تر به حافظه سپرده می‌شود. مثلا شماره‌ی ۳۰۰۰۰ (پیش‌شماره‌ی صداوسیما) یک شماره‌ی ۵ رقمی است. البته توجه کنید همیشه کوتاه بودن یک شماره الزاما باعث افزایش خوانایی آن نمی‌شود، بلکه تکرار اعداد نیز می‌تواند خوانایی آن را افزایش دهد

موجود بودن

یکی دیگر از عوامل مهم در انتخاب شماره‌ی پیامک، موجود بودن آنست. ممکن است شماره‌ی زیبایی به ذهن شما برسد، اما در جریان باشید ممکن است این شماره قبلا توسط فرد یا سازمان دیگری خریداری شده باشد و لذا امکان ارائه آن مقدور نیست. بنابراین قبل از اعلام عمومی شماره‌ی مد نظرتان موجود بودن آن را بررسی کنید.

هزینه

هر شماره‌ی پیامک که انتخاب می‌کنید، بسته به نوع سرشماره، طول شماره و رند بودن آن، هزینه‌ی متفاوتی دارد. هر چه شماره کوتاه‌تر باشد و هرچه اعداد تکراری بیشتر یا هماهنگ‌تر داشته باشد، گران‌تر خواهد بود بنابراین هزینه را نیز به عنوان یک عامل مهم و تاثیرگذار در نظر داشته باشید

شماره‌های خاص تلفن ثابت

اگر هم‌اکنون شماره‌ی تلفن ثابت رند یا خاصی دارید (مثلا شماره‌های ۴ یا ۵ رقمی)، خبر خوبی برای شما داریم! این شماره‌ها فقط و فقط برای شما فعال می‌شوند و هزینه‌ی بسیار پایینی دارند. بنابراین اصلا در این زمینه تاخیر نکنید و همین امروز درخواست فعالسازی پیامک شماره‌ی تلفن ثابت خود را در پنل پیامک نوند ثبت کنید. به فاصله حداکثر یک روز کاری پس از ارسال مدارک این شماره‌ها برای شما فعال و آماده‌ی ارسال و دریافت پیامک می‌شوند

چرا شماره‌ی اختصاصی؟

با این اوصاف گاهی ممکن است از خود بپرسید چه نیازی به صرف هزینه برای تهیه‌ی شماره‌ی پیامک اختصاصی پیامک است، آن هم وقتی که برخی پنل‌های پیامک، شماره‌های عمومی خوبی برای ارسال تبلیغات دارند؟

انتخاب شماره‌ی اختصاصی یا اشتراکی بستگی به کارزار و کمپین تبلیغاتی شما دارد. اگر هدف شما ارسال یک بار پیامک است و قصد تعاملی با مخاطب را ندارید، استفاده از شماره‌های اشتراکی تبلیغاتی می‌تواند مثبت و در راستای کاهش هزینه، معقول باشد. اما اگر قصد دارید کارزارهای پیامک متفاوتی داشته باشید، یا نیاز به برقراری ارتباط دو طرفه با مخاطبان دارید، از شماره‌های اشتراکی تبلیغاتی استفاده نکنید. چرا که اولا ممکن است پیامک شما با پیامک سایر فروشنده‌ها و تبلیغ‌کننده‌ها در یکجا نمایش داده می‌شود و ثانیا، گیرندگان پیامک امکان پاسخگویی ندارند. در واقع شما امکان مشاهده‌ی پیامک‌های آنها را ندارید

برای انتخاب شماره‌ی پیامک چه باید کرد؟

انتخاب یک شماره‌ی رند و زیبای پیامک هر روز سخت‌تر می‌شود چرا که تعداد شماره‌ها محدود است و هر روز با ثبت شماره‌های جدید، گزینه‌ها کمتر و محدودتر می‌شوند. بنابراین زمان یکی از مهمترین عوامل در انتخاب شماره‌ است و هرچه زودتر باید شماره یا شماره‌های مد نظرتان را استعلام و تهیه کنید.

برای بررسی، مشاهده و استعلام شماره‌، می‌توانید از ابزار پیشرفته‌ی استعلام شماره‌ی اس‌ام‌اس پنل پیامک نوند که در زیر لینک شده، استفاده کنید:

لینک‌های مرتبط

با دوستان و همکاران خود در میان بگذارید: