لوگوی نوند

شماره‌ی ‌پیامک خدماتی و خبرنامه‌ی پیامک

بهترین راه برای فعال کردن شماره‌ی ‌پیامک خدماتی، خبرنامه‌ی پیامکی نوند است. با این روش بدون نیاز به طی چندین ماه زمان برای خدماتی‌سازی شماره‌ی اختصاصی‌تان، بدون سفته و همین امروز، شماره‌ی پیامک خدماتی داشته باشید!

سالهاست سرشماره‌های پیامک انبوه به ۲ نوع تقسیم شده‌اند. شماره‌ی خدماتی و شماره‌ی تبلیغاتی.

اگر شما دارای یک کسب‌وکار خدماتی باشید، برای ارسال پیامک به مشتریان، بایستی شماره‌ی پیامک خود را تبدیل به شماره‌ی خدماتی کنید. خدماتی کردن شماره‌ی پیامک، زمان‌بر بوده و باید مدارک و تعهد و در نهایت سفته‌ی چند ده میلیونی ارسال کنید. اما نوند برای شما راه بهتری دارد:

شماره‌ی پیامک خدماتی اشتراکی

شما می‌توانید به جای خدماتی کردن شماره‌ی پیامک‌تان، پیامک‌های خدماتی خود را از یکی از شماره‌های خدماتی اشتراکی نوند بفرستید. شماره‌ی پیامک اشتراکی در کمتر از یک روز برای شما فعال می‌شود.

پیامک خدماتی چیست؟

در حالت کلی ۳ نوع پیامک وجود دارد. پیامک‌های خدماتی، پیامک‌های تبلیغاتی و پیامک‌های ارزش افزوده.

پیامک‌های ارزش افزوده

پیامک‌های ارزش افزوده توسط اپراتورها و از شماره‌های مخصوص هر اپراتور ارسال می‌شوند (معمولا شماره‌های ۴ یا ۵ رقمی که با عدد هزارگان شروع نمی‌شوند (شماره‌های هزارگان مانند ۱۰۰۰۱۲۳۴ و … متعلق به اپراتورهای پیامکند)). مشترک این سرویس‌ها معمولا برای دریافت این پیامک‌ها هزینه پرداخت می‌کند. این هزینه به صورت ماهیانه از شارژ مشترک کسر شده یا برروی قبضش افزوده می‌شود. متاسفانه تلاش بسیار زیاد شرکت‌های ارائه‌کننده‌ی خدمات پیامک ارزش افزوده برای عضو کردن اجباری مشترکین و دریافت مبالغ کلان برای ارائه‌ی «هیچی» باعث بروز مشکلات فراوان شد.

پیامک‌های تبلیغاتی

آن دسته از پیامک‌هایی که مشترک بابت دریافت‌شان نه هزینه پرداخت می‌کند و نه درخواستی کرده است، به عنوان پیامک تبلیغاتی شناخته می‌شوند. عمده کاربرد پیامک‌های تبلیغاتی همانطور که از نامش مشخص است، تبلیغات برای معرفی و فروش کالاها و خدمات است. این پیامک‌ها اگرچه هیچ هزینه‌ای برای مخاطب ندارند، اما تکرار زیاد آنها می‌تواند باعث حس ناخوشایندی در گیرنده شود. لذا بایستی در زمان ارسال، توجه کرد که پیامک برای گیرنده مزاحمتی نداشته باشد

پیامک‌های خدماتی و شماره‌ی ‌پیامک خدماتی

پیامک‌های خدماتی (که از شماره‌ی ‌پیامک خدماتی ارسال می‌شوند) هم مانند پیامک‌های تبلیغاتی و برخلاف پیامک‌های ارزش افزوده، هیچ هزینه‌ای برای گیرنده ندارند. هزینه‌ی ارسال این پیامک‌ها نیز مانند پیامک‌های تبلیغاتی توسط فرستنده تامین می‌شود. منتهی پیامک‌های خدماتی یک فرق بزرگ با پیامک‌های تبلیغاتی دارند. پیامک‌های خدماتی به درخواست گیرنده و معمولا در پاسخ به انجام کاری توسط وی ارسال می‌شوند.

مثلا فرض کنید در حال پرداخت بانکی هستید و از بانک، درخواست رمز پویا می‌کنید. در این زمان بانک برای شما پیامکی حاوی رمز پویا ارسال می‌کند. این پیامک که به درخواست شما و منحصرا برای شما ارسال شده است، نمونه‌ای از یک پیامک خدماتی است. مثالی دیگر؛ فرض کنید می‌خواهید در یک سایت ثبت نام کنید. شماره‌ی موبایل خود را وارد می‌کنید و سایت به موبایل شما یک پیامک حاوی کد تایید می‌فرستد. این پیامک که به درخواست شما و منحصرا برای شما ارسال شده نیز یک پیامک خدماتی است.

جدول مقایسه‌ی انواع پیامک:

پیامک ارزش افزودهپیامک تبلیغاتیپیامک خدماتی
پرداخت‌کننده‌ی هزینهگیرنده‌ی پیامکفرستنده‌ی پیامکفرستنده‌ی پیامک
توسط مسدودکنندگان پیامک‌های تبلیغاتی:دریافت می‌شوددریافت نمی‌شوددریافت می‌شود
روش خروجگرفتن شماره‌ی ‎*۸۰۰#‏روش معرفی‌شده توسط اپراتورارسال کد انتهای پیامک
امکان شکایتداردندارددارد

تفاوت فنی پیامک تبلیغاتی و پیامک خدماتی چیست؟

با تقسیم شدن پیامک‌ها به دو نوع تبلیغاتی و خدماتی، در حال حاضر مشترکین اپراتورهای تلفن همراه می‌توانند با سازوکار تعیین شده توسط هر اپراتور، درخواست ارسال یا عدم ارسال پیامک‌های تبلیغاتی را بکنند. به این صورت امکان ارسال پیامک تبلیغاتی به شماره‌های مسدودکننده‌ی پیامک تبلیغاتی وجود ندارد. اما پیامک‌های خدماتی (که از شماره‌ی ‌پیامک خدماتی ارسال می‌شوند) در هر صورت به همه و از جمله، مسدودکنندگان پیامک‌های تبلیغاتی ارسال می‌شود.

شماره‌ی پیامک خدماتی چیست؟

شماره‌های خدماتی، شماره‌پیامک‌هایی هستند (شماره‌هایی که با سرشماره‌های ۱۰۰۰، ۲۰۰۰، ۳۰۰۰، ۵۰۰۰۱، ۵۰۰۰۲، ۵۰۰۰۳، ۹۰۰۰، ۰۲۱ و ۰۲۶ شروع می‌شوند) که توسط اپراتورهای پیامک تلفن همراه و اپراتورهای پیامک به عنوان شماره‌ی خدماتی شناخته شده و پیامک‌هایشان توسط هر کس دریافت می‌شود فارغ از اینکه گیرنده، پیامک‌های تبلیغاتی را مسدود کرده باشد یا خیر.

تفاوت محتوایی پیامک خدماتی و پیامک تبلیغاتی چیست؟

اگرچه پیامک ارسالی از شماره‌های خدماتی به همه می‌رسد، اما طبق آیین‌نامه‌ی مصوب، پیامک‌های خدماتی باید دارای ویژگی‌های خاصی باشند. وگرنه با شکایت گیرندگان پیامک، نه تنها ویژگی خدماتی بودن آنها، حذف می‌گردد که ممکن است خط اصلی نیز غیر فعال شده و حتی از فرستنده‌ی پیامک در دادگاه نیز شکایت شود. ویژگی‌های مهم پیامک‌های خدماتی به صورت خلاصه عبارتند از:

  • پیامک‌های خدماتی به درخواست گیرنده‌ی پیامک ارسال می‌شوند
  • شماره‌های گیرندگان پیامک‌های خدماتی هر خط پیامک، بایستی به صورت دوره‌ای به اطلاع اپراتورها رسانده شود
  • باید در انتهای هر پیامک خدماتی، روش خروج از فهرست گیرندگان قرار گیرد. به این صورت گیرنده‌ی پیامک همانند خبرنامه‌های ایمیلی امکان حذف شماره‌ی خودش از خبرنامه‌ی پیامکی را خواهد داشت.
  • پیامک خدماتی باید منحصر به فرد باشد، به این صورت که متن باید برای گیرنده باشد و نه برای جمع کثیری از افراد. برای رفع این مشکل بهتر است در پیامک نام گیرنده لحاظ شود. (برای این منظور و ارسال پیامک به بخشی از مشتریان، می‌توانید از ابزار ارسال پیامک الگودار نوند و یا از ابزار ارسال پیامک یکپارچه استفاده کنید)

روال فعال کردن شماره‌ی ‌پیامک خدماتی اشتراکی چگونه است؟

برای فعالسازی شماره‌ی ‌پیامک خدماتی بایستی نگاهی به کارزارهای اطلاع‌رسانی خود بکنید و نمونه‌ی پیامک‌های هر کدام را جمع‌آوری کرده و تدوین کنید.

سپس این الگوهای تدوین‌شده را در در پرسشنامه‌ی درخواست خبرنامه، درج کنید. هم متن پیامک و هم بخش‌های پویا و متغیر آن را مشخص کنید. مثلا اگر قصد ارسال کد تایید را دارید، می‌توانید قسمت مربوط به کد تایید را با آکلاد به صورت «{کد تایید}» مشخص کنید. در نهایت با پرداخت صورتحساب مرتبط، درخواست شما توسط مدیران نوند بررسی و فعال می‌شود.

تفاوت روال خدماتی‌سازی شماره‌ی پیامک اشتراکی با شماره‌ی اختصاصی چیست؟

برای خدماتی کردن شماره‌ی پیامک اختصاصی، شما باید فرم‌های متعددی را بابت هویت خود، متن پیامک‌های ارسالی و … پر کرده و همزمان، تعهدنامه‌ای مبنی بر عدم ارسال پیامک تبلیغاتی از خط خدماتی، امضا کنید. علاوه بر این، بایستی سفته‌ای به ارزش یک صد میلیون تومان بابت شکایت‌های احتمالی گیرندگان به اپراتور تحویل دهید. فرآیند بررسی درخواست خدماتی‌سازی شما بین ۱ تا ۳ ماه طول می‌کشد!

علاوه بر این پس از اینکه شماره‌ی شما خدماتی شد، بایستی یک شماره‌ی دیگر نیز تهیه کنید تا پیامک‌های تبلیغاتی‌تان را از شماره‌ی دیگری بفرستید. در حالی که فعال کردن شماره‌ی خدماتی اشتراکی نوند فقط چند دقیقه طول می‌کشد و نیازی به خرید شماره‌ی دیگری هم ندارید

سایر خدمات خبرنامه‌ی پیامکی نوند

نوند همزمان با فعال کردن خبرنامه، امکاناتی هم طبق قانون برای شما فعال می‌کند تا مخاطبین‌تان در هر لحظه بتوانند از خبرنامه خارج شوند. طبق قانون بایستی در انتهای پیامک‌های خدماتی، روشی برای خروج از خبرنامه به گیرنده‌ی پیامک اعلام شود (مانند ارسال عبارت OFF یا لغو یا عدد۱). نوند به انتهای همه‌ی پیامک‌های شما، کد برای لغو خبرنامه اضافه می‌کند.

مثلا تصویر زیر را ببینید:

نمونه‌ی پیامک ارسالی خبرنامه از شماره‌ی خدماتی
کد خروج از خبرنامه به انتهای پیامک افزوده می‌شود

گیرنده‌ی پیامک با ارسال کد انتهای پیامک، به صورت خودکار از خبرنامه خارج می‌شود و دیگر پیامک به وی ارسال نمی‌شود. به این صورت شما هم دیگر لازم نیست نگران شکایت گیرنده‌ی پیامک باشید. علاوه بر این گیرنده‌ی پیامک پس از خروج از خبرنامه، پیامکی مبنی بر تایید خروج دریافت می‌کند.

در پیامک تایید خروج از خبرنامه، کدهایی برای چرایی دریافت پیامک و عضویت مجدد در خبرنامه فرستاده می‌شود.

با کد عضویت، گیرنده می‌تواند در هر لحظه دوباره عضو خبرنامه شود. همچنین با کد اطلاعات، گیرنده می‌تواند از دلیل ارسال پیامک به خود مطلع شود. مثلا اگر از فروشگاه شما خرید کرده و شماره‌اش را خودش به شما داده. با این اوصاف احتمال بازگشت مجدد گیرنده به خبرنامه وجود دارد.

شکایت از شماره‌ی ‌پیامک خدماتی

اگر گیرنده‌ی پیامک از پیامک شکایت کند چه اتفاقی می‌افتد؟ در ابتدا کارشناس مربوطه، پیامک را بررسی می‌کند. اگر پیامک فاقد روال لغو عضویت باشد، نه تنها خط پیامک را از حالت خدماتی خارج می‌کند که ممکن است خط پیامک را به طور کامل غیر فعال کند. اگر چندین نفر شکایت کنند، در نهایت دادگاه فرستنده‌ی پیامک را به جریمه‌ی میلیونی و اجرای سفته‌های تعهد خدماتی‌سازی محکوم می‌کند.

برای جلوگیری از این همه دردسر، از نوند خبرنامه بگیرید!

پرسش‌های متداول

چه تعداد الگوی پیامک می‌توانم ثبت کنم؟

با یکبار فعالسازی شماره‌ی پیامک خدماتی، می‌توانید ۱۰ الگوی پیامک درج کنید

آیا امکان تغییر الگوهای خبرنامه را بعد از ثبت دارم؟

بله! پس از ثبت خبرنامه می‌توانید متن الگوها را تغییر دهید. بعد از تغییر الگوها کارشناسان نوند مجددا الگوها را بررسی و در صورت درستی، آنها را تایید خواهند کرد

تایید الگوها چه مدت طول می‌کشد؟

تایید الگوها در کمتر از یک روز کاری انجام می‌شود. با توجه به اینکه برای تایید الگوها، ممکن است نیاز به دریافت اطلاعات مختلفی باشد، احتمالا کارشناسان نوند با شما تماس خواهند گرفت

اگر پیامکی مطابق الگو نباشد چه اتفاقی می‌افتد؟

اگر پیامک ارسالی شما مطابق الگو نباشد و شما در حال ارسال پیامک با استفاده ابزارهای معمول پنل پیامک باشید، به شما اطلاعات لازم داده و از ثبت پیامک تا زمان انطباق با یکی از الگوهای تاییدشده‌ی شما جلوگیری می‌شود. ولی اگر در حال ارسال پیامک با استفاده از وب‌سرویس باشید، پیامک شما می‌شود ولی تا زمان بررسی توسط خود شما یا کارشناسان نوند، ارسال نمی‌شود

آیا می‌توانم فهرست کسانی که از خبرنامه‌ی پیامکی خارج شده‌اند را ببینم؟

بله! این فهرست از فهرست خبرنامه‌های شما در دسترس شماست

چطوری خبرنامه‌ی نوند و شماره‌ی ‌پیامک خدماتی را فعال کنم؟

برای فعال کردن خبرنامه‌ی نوند، ابتدا متن پیامک‌های ارسالی‌تان را مشخص کنید و سپس بعد از ورود به پنل نوند، هرکدام را در پرسشنامه‌ی زیر درج کنید:

لینک‌های مرتبط:

با دوستان و همکاران خود در میان بگذارید: